Szeretettel várunk minden érdeklődőt szeptember 22-én, szombaton 10 órától Nyíregyházán a Kossuth téren, ahol bárki megismerkedhet a mindennapi természetvédelem házi praktikáival és eszközeivel.

 

Joggal vagyunk büszkék nemzeti parkjainkra, védett értékeinkre, amelyek kiemelt állami és nemzetközi támogatást érdemelnek. Emellett azonban nem szabad elfeledkezni arról a természeti gazdagságról, ökológiai tőkéről ami a mindennapokban vesz körbe minket, amiért elsősorban mi vagyunk felelősek.

Tegyük lakókörnyezetünket otthonosabbá a hasznos és értékes madarak, virágok, bokrok, fák számára! Élhetőbbé tehető így házunk, munkahelyünk településünk is. Egyesületünk ezért indította el "Házi természetvédelem" kampányát.

2012 szeptember 22-én, szombaton 10 órától Nyíregyházán a Kossuth téren bárki megismerkedhet a települési természetvédelem egyszerű praktikáival és eszközeivel: odúkkal, etetőkkel, darázs-garázzsal. Szakembereink a kérdésekre, felvetésekre is szívesen válaszolnak. Programok:

 

- Ingyenes „Házi természetvédelem” kiadványunk bemutatása

- A legegyszerűbben elkészíthető házi természetvédelmi eszközök testközelben

- Természetvédelem az utakon

- Tanácsok a téli madáretetésre

- Szakemberek válaszolnak a városi élővilággal kapcsolatos kérdésekre

- Madáretető szépségverseny: hozza el otthoni madáretetőjét, - a legszebbeket, legötletesebbeket díjazzuk!

- Élet a komposztban

- Házi természetvédelem totó

 

Kiadványunk letölthető (6331 KB pdf).

Az akciót a Vidékfejlesztési Minisztérium "Zöld Forrás" programja támogatja.